niedziela, 16 listopada 2014

Blog kolegi Yasuhiko z Japonii.

Kilka miesięcy temu pomyślałem sobie, że będę prezentować blogi i strony moich znajomych oraz inne ciekawe strony poświęcone modelarstwu i historii. W czerwcu był już jeden ciekawy blog, w sierpniu pisałem o blogu kolegi Periclesa z Brazylii. Ambitnie zakładałem przynajmniej jedną prezentację w miesiącu, ale jak to w życiu bywa, często nie ma czasu, a i człowiek też zapomni. Niemniej minimum raz na kwartał, a może częściej postaram się dać opis kolejnego blogu lub stronki.
Tym razem przenosimy się z roztańczonej Sambą Brazylii do Kraju Kwitnącej Wiśni czyli Japonii a dokładniej na blog prowadzony przez mojego kolegę Yasuhiko. Oto wygląd jego bloga:

Znajdziecie go pod tym adresem:
http://cardmodel.blog54.fc2.com/
Yasuhiko omawia na nim nowości wydawnicze modeli kartonowych ze świata, bardzo często również nowości z Polski i ogólne sprawy dotyczące jego zainteresowań. Niestety moja znajomość języka i pisma Japońskiego jest zerowa dlatego też ograniczę się do tego co widziałem na zdjęciach na jego blogu i z czego wyciągnąłem wniosek o czym ogólnie pisze. Mam nadzieję, że Yasuhiko mi wybaczy.
Wszystkich zaś tych, którzy lubią Japonię, japońską kulturę i tradycję oraz znają język japoński zapraszam do odwiedzania jego blogu. Zapewne zawsze czegoś nowego się dowiecie.

Do zobaczenia w następnym wpisie.
PGiN

2 komentarze:

  1. Polecam tłumaczenia Google. Fajne artykuły i w dwóch była wspomniana Polska :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Leszku, kiedyś próbowałem właśnie przez Google przetłumaczyć na polski to co pisze Yasuhiko, ale wychodziły z tego takie cyrki, że ledwo szło zrozumieć o co chodzi.

      Usuń