wtorek, 5 sierpnia 2014

Blog kolegi Periclesa z Brazylii.

Dzisiaj temat nie związany z projektowaniem jako takim, ale jak najbardziej pozostający w tematyce modelarstwa. Chciałbym przedstawić wam blog prowadzony od października 2010 przez mojego przyjaciela z Brazylii Périclesa Lopesa Gomide Filho, znanego na forum Papermodelers.com jako gomidefilho.
Można śmiało powiedzieć, że blog ten jest kopalnią wiedzy dla miłośników kartonowych modeli samolotów w skali 1:100 (bo głównie w tej skali Péricles skleja modele, a tak między nami to jest to też moja ulubiona skala samolotów kartonowych. :) ), oraz maszyn SF z Gwiezdnych Wojen, Star Treka i innych.
Strona główna prezentuje się tak:
Jak łatwo zauważyć jest na nim sproro zakladek, które przeniosą nas w inne ciekawe działy bloga. Warta odwiedzenia jest zakładka Guia de Montagem czyli Instrukcja montażu gdzie Péricles pokazuje swój warsztat pracy i można podpatrzeć wiele ciekawych pomysłów. Oprócz zakładek na górze równie ciekawy jest też pasek z linkami po prawej stronie, na którym znajdziemy odnośniki to wielu interesujących stron, forów i blogów o tematyce modelarskiej. Dla osób nie znających języka portugalskiego (w tym także i mnie bo po portugalsku znam tylko jeden wyraz Obrigado co znaczy Dziękuję, a nauczył mnie tego sam Péricles. Jednak mam dziwne przeczucie graniczące z pewnością, że to trochę za mało, aby swobodnie porozumieć się z mieszkańcem Brazylii lub Portugalii. ;) ) poruszanie się po blogu nie będzie zbyt trudne gdyż z samych zdjęć łatwo domyślić się o czym jest tematyka danego działu.
Tak więc zapraszam do odwiedzenia blogu Périclesa:
  
http://www.clubedocanhao.com.br/blogs/blogdopericles/
 Link do niego jest również po prawej stronie w zakładce Warto odwiedzić.

Do zobaczenia w następnym wpisie.
PGiN

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz